Debitarea cu plasma - granita dintre arta si business

Articol postat de: Master Metal Serv Data: 2019-06-05

Debitarea cu plasma - granita dintre arta si business

Astazi, tehnologia de ultima generatie ne permite sa obtinem ceea ce dorim, iar una dintre ele este debitarea cu plasma, o metoda ieftina, rapida si eficienta de a preluca tabla, inoxul, aluminiul. Metalul si confectiile metalice au inceput sa fie din ce in ce mai utilizate, atat in constructii, cat si in designul interior, fiind adorate de arhitecti si decoratori. Debitarea cu plasma a metalului este preferata de toti profesionistii deoarece aceasta tehnologie ofera o replica perfect fidela oricarei schite, desen sau idei. 

De ce debitarea cu plasma?

Pe langa nota de personalizare si unicitate cu care defineste fiecare proiect, debitarea cu plasma a metalului are mult mai multe avantaje, de la viteza mare de taiere pana la taierea metalului la o calitate superioara, care nu mai necesita prelucrari ulterioare debitarii.

Alte avantaje ar fi faptul ca debitarea cu plasma este mult mai ieftina decat cea cu waterjet si mult mai versatila decat debitarea cu laser. Se pot debita grosimi si de 100 mm in comparatie cu debitare acu laser, unde 20 mm este maxim. 

Vitezele de taiere la debitarea cu plasma sunt mult mai mari comparativ cu taierea cu oxigen. In plus, piesele prelucrate cu taierea cu plasma pot fi direct introduse in procesul de sudare, iar consumul energectic este mult mai mic, la fel ca si pericolul de accidentare. Un consum energetic mic inseamna o productivitate marita.

debitare-cu-plasma

Granita dintre arta si business

Debitarea cu plasma este granita dintre arta si business. Metalul se imbina eficient si elegant cu piatra sau lemnul, oferind piese statement in designul interior sau exterior. Metalul este strans legat de numeroase industrii, de la automobile, la constructii, energie regenerabila si industria medicala. Cei care detin baruri, cafenele, pub-uri, berarii, ambarcatiuni nautice, depozite, fabrici sau doar o gradina cu un gard superb, stiu ca debitarea cu plasma a metalului este o solutie creativa, eficiente si plina de personalitate.

Inca de la inceput, Master Metal si-a propus sa fie un brand important pe piata din Romania. Ofera solutii complete si complexe, ce imbina cele mai eficiente inovatii tehnice din industria prelucrarilor metalice cu experienta personalului, garantia produsului bine executat, dar si cu parteneriatele de lunga durata cu clienti multumiti. Solutiile Master Metal respecta toate standardele internationale ale industriei si cele legate de mediul inconjurator, care sunt foarte importante pentru noi.

debitare-cu-plasma-metal-inox,-teava-master-metal

Master Metal debiteaza cu plasma tabla, inoxul si aluminiul, pana la grosimi de maxim 100 mm, executand confectii metalice pentru constructii civile si industriale. Atunci cand clientul are nevoie, Master Metal lucreaza si cu arhitecti pe proiecte simple si complexe, deoarece utilajele sale sunt noi, in valoare de peste 80.000 euro, ceea ce ii permite sa fie fidel total schitelor trimise de client.

debitare-cu-plasma-master-metal-tehnologie-avansata

Despre Master Metal

Master Metal debiteaza cu plasma inoxul, otelul si aluminiul, fiind focusat pe performanta afacerii tale prin rezultate, calitate, solutii si costuri optime. Suntem aici pentru acei oameni care vad oportunitati si sunt in cautarea unor parteneri fideli, ce ii pot sustine cu succes in dezvoltarea propriului business. Tehnologia avansata Master Metal cat si echipa noastra responsabila te ajuta si ne ajuta sa atingem obiectivele in fabrica Master Metal din Bucuresti. 

Toate comenzile noastre sunt personalizate, respectand nevoile clientilor, dar si indrumarile echipei noastre, care se asigura ca lucrarea va fi corecta si durabila.

Pentru mai multe informatii despre debitare cu plasma gasiti aici sau ne puteti suna la numarul 031 425 2495.

Vizionari 455

Alte stiri din “CONSTRUCTII”

Oricine construieste un gard isi doreste ca acesta sa reziste cat mai mult in timp. Gardul este de multe ori chiar o constructie pe viata, astfel ca decizia de achizitie a materialelor de gard trebuie facuta dupa o buna informare asupra tuturor aspectelor.
Gardul reprezinta in primul rand un element de securitate pentru proprietatea ta, indiferent de destinatia acesteia. Pentru imprejmuirea unor suprafete mari de teren care deservesc gradini, terenuri sportive sau suprafete agricole, recomandam ca varianta economica un gard din plasa impletita zincata.
Anumite proprietati si facilitati necesita un nivel de securizare ridicat. Gardurile metalice de inalta securitate sunt concepute pentru a lupta impotriva accesului fortat si creaza o bariera solida, greu de incalcat in jurul zonelor in care siguranta publica este in pericol.
Sistemele constructive bazate pe o structura din otel ofera avantaje considerabile pentru proiectele urbane, care au loc in mijlocul orasului, unde viteza de constructie si spatiul minim de depozitare a materialelor la fata locului sunt esentiale.